Návštěvní kniha

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

custom - smithb169@gmail.com - 17.09. 2018 v 12:59 zanechal/a tento vzkaz:
Indian http://metropoliscomix.com/ , tablets for women .
Dr.Vítšzslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 18.05. 2007 v 17:02 zanechal/a tento vzkaz:
Bohužel našel jsem jenom 8 fotek z Klecasnkéo háje ve svém archivu, okolí Vltavy a stromy , kteé jsou na WEBu, a ještě jednu méně kvalitní fotku jenom z přírody háje, žádné stavební artefakty. Lituji, rád bych býval vyhověl , Motl. Na stálo se vrátím do Česka po 25.05.07
Jicha - jicha@klecany.cz - 17.05. 2007 v 21:03 zanechal/a tento vzkaz:
Diky moc za ochotu - ozvu se
dr.Vitezslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 16.05. 2007 v 11:06 zanechal/a tento vzkaz:
Jsem v soucasne dobe v NSR. ihned po navratu vam naüisi, co z Klecanskeho haje mam
Dikza optani asi se zvu o toto weekendu 19.nebo20.05.07
Jicha - jicha@klecany.cz - 15.05. 2007 v 20:01 zanechal/a tento vzkaz:
Dobry den, pri hledani podkladu pro zpracovavany clanek o klecanskem haji jsem narazil na Vas web. Nemate nahodou zdokumentovan klecansky haj? Jedna se mi o zajimave artefakty z haje - altan, hajenka, tun, ale i o stromy - sedm dubu atd. Je mozne ziskat nejake nahledy, ktere mate k dispozici? Predem dekuji za odpoved.
dr.Vítězslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 17.03. 2007 v 13:08 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den, Jaroslave, díky za Váš dopis k mému WEBu Dokud není reakcí na můj WEB mnoho, snažím se na každou reakci odpovědět, obzvláště přicházejí-li z krásného Slovenska , kam jsem rád jezdil a také tam hodně fotil. Samozřejmě máte pravdu že rodinné fotky nemají co dělat v souboru fotek nabízených na prodej, jsem za to kritizován i rodinnými příslušníky, kteří si někdy nepřejí, aby se tam, byť anonymně, objevovali. Poněvadž ale i přes vysoký počet návštěvníků na mém WEBu (v současné době už přes 6.500), jsem prodal jenom asi 3 nebo 4 velkoformátové fotky velikost A2 (= 45 x 62 cm),a to jenom díky mé výstavě fotek z Průhonického parku v roce 2006, přeorientoval jsem svůj Web na soubor fotek, který má ukazovat , co jsem za ta léta nafotil, včetně mých rodinných příslušníků, i včetně obrázků ne příliš estetických (viz např.fotku 07467R z roku 1979),ale dokumentujících „ŽIVOTOPISNĚ „ např. moje bývalá zaměstnání i koníčky (myslivost , lovy, Velkou Pardubickou), cesty do cizích zemí atd. Snad i tato přeměna WEBu pomůže vzbudit zájem „ historiků“ o některé mé fotky z doby před 50 léty bez nároků na prodej fotek. Povoláním nejsem profesionální fotograf, jako Vy, fotografování provozuji stále jako velmi drahého koníčka. Nakonec musím ještě opravit jednu vaši poznámku, že snad rád píši. Tak to opravdu rád nedělám, ale považuji za svou povinnost, odpovídat na dopisy, obzvláště na ty pochvalné, samozřejmě i ty kritické, abych mohl ohajovat svá stanoviska. Nakonec text je tam hlavně pro ty zájemce, kteří možná budou chtít vědět, kde případný motiv byl nafocen, takže ten nebude anonymní. Přeji Vám dobré světlo a dík za Váš příspěvek, Motl
Jaroslav - jaroslav@post.sk - 01.03. 2007 v 19:44 zanechal/a tento vzkaz:
Náhodou som sa dostal na Vašu stránku. Tiež sa dlhé roky živím ako profesionálny fotograf. Najviac obdivujem Vašu cieľavedomosť, s ktorou ste Vašu stránku pripravili. Gratulujem Vám, no zároveň si neodpustím, že mnohé z fotografií by mali zostať vo Vašom rodinnom katalogu. Ponúkať ich na predaj sa mi zdá nenáležité. Ich umelecká hodnota je viac ako sporná. A ešte: strašne veľa textu. Asi rád aj píšete... Niekedy je menej viac.
dr. Vítězslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 04.01. 2007 v 10:08 zanechal/a tento vzkaz:
Opověď na pochvalu mého WEBu
Vážená paní Handlová,
Napsala jste mi pěkné hodnocení mých fotek na WEBu, které mi udělalo radost, a sluší se odpovědět. Souhlasím s Vámi, že digitální éra způsobila ve fotografii obrovský převrat a technicky dobrých fotek bude neustále přibývat i od těch, kteří nemají ani minimum technických znalostí o vzájemných poměrech mezi výsledným obrázkem a nastavitelnými technickými parametry na fotoaparátu. Digitální fotoaparát to prakticky všechno zvládne za ně.

Mezi námi fotografy dojde také v velkému soupeření o místo na slunci. Nepočítám se k těm nejlepším „uměleckým“ fotografům a nejsem absolventem žádné vysoké fotografické školy a rozhodl jsem se moje fotografie představit chronologicky podle toho, jak vznikaly od roku 1956, tedy před 50 lety, a celý svůj archiv , vzorně vedený a popsaný nyní digitalizuji. Je to nesmírně úmorná, ale přesto zábavná práce a doposud jsem zdigitalizoval z celkového počtu klasických fotek 28415 exoponovaných do data 11.04.2004 , k roku 1979, který současně zpracovávám, celkem 7513 fotek, čili asi čtvrtinu celého klasického archivu. Tři čtvrtiny, (zhruba 21.000 fotek) , mi tedy zbývá ještě zpracovat . Dělám to jenom v zimním období, zimy jsem si dost užil na svém prvním působišti v Teplé u Mariánských Lázní ( viz fotky mého WEBu z roku 1958 a 1965). Celou zimu se sněhem plískanicemi a mrazy tedy nedělám nic jiného než, že sedím u počítače a od rána do večera skenuji. Každý si snadno spočítá, když na zpracování jedné klasické fotky spotřebuji průměrně 5 až 7 minut, kolik let bych musel ještě žít, abych tohle „veledílo“ dokončil a předal budoucím generacím

Vaše milá zpráva na Webu mi pomáhá překonávat krize, do kterých se dostávám, když upadám do pochybností, zda moje fotky vůbec někdo prohlíží a něco mu říkají. Podívejte se i na stránky dalších fotografů, které já někdy prohlížím, jako Fotoroman,, Ondřej Prosický, Fotosajtna, kterým jsem napsal, ale stručněji než Vy mně, abych je povzbudil a pochválil. Jejich fotky se mi zdají mnohem umělečtější a nejsou jenom tak popisné, jako fotky moje. Ale i tak si myslím, že moje fotky mají alespoň svou „historickou“ hodnotu, kterou budoucí generace ocení.

Přeji Vám mnoho zdaru a úspěchů v novém roce 2007 a netajím se tím, že bych se s Vámi rád , pokud bydlíte ve středočeském kraji a okolí jednou setkal, dr.Motl
hana - @handlovahana@seznam.cz - 29.12. 2006 v 21:03 zanechal/a tento vzkaz:
Vaše stránky jsem objevila náhodou při brouzdání po internetu. Jsou úžasné,ukazují půlstoletí vývoje nejen fotografie, ale i společnosti. Monožství fotografií je ohromné, prohlídla jsem podrobně nejstarší fotografie a fotky z let mého dětství. Je užitečné a přínosné srovnat fotografie 50 let staré a fotografie z dnešní digitální, počítačové a internetové doby. Kvalita obrazu se nepochybně zvýšila,ale zároveň digitální fotografování umožňuje i nadprodukci obrázků, kdy si člověk vyfotí opravdu všechno.Digitální fotografie dovolí valit jeden obrázek za druhým, zatímco při focení na film musel člověk víc přemýšlet. Přeju vám hodně krásných fotografií.
Karel - karel.s@seznam.cz - 23.09. 2006 v 02:27 zanechal/a tento vzkaz:
Docela pěkný fotky...
Aleš - info@tipynavylety.cz - 11.09. 2006 v 21:16 zanechal/a tento vzkaz:
Velmi povedený web.
V.Motl, autor WEBu - dr.vitamotl@seznam.cz - 10.08. 2006 v 11:44 zanechal/a tento vzkaz:
ODPOVĚĎ na kritiku od suome@zeznam.cz I PRO OSTATNÍ
S tou mou chybějící sebekritikou samozřejmě musím s Vámi souhlasit, i když nějaké „publicistické“ úspěchy v podobě obrazových publikací, cestopisných článků, fotografických příspěvků do lexikonů, pohlednic atd. mám ( viz o tom předmluvu k mému WEBu) : To ale nesvědčí o tom, že bych fotil „umělecky“ ani si na to nedělám nárok,když vidím na výstavách fotografů, kterým - nebojím se to veřejně prohlásit- pokřivili umělecké vidění profesoři a lektoři uměleckých škol jenom proto, aby dělali něco zvláštního, odlišného od obyčejného.. Výsledkem bývají „rozmazaniny“ dělající si nárok na označení umělecká fotografie anebo fotografie slavných českých fotografů, o nichž v současné době probíhá seriál na listech denníku Mladá Fronta dnes .Za některé z nich, kdybych já byl jejich autorem bych se spíše styděl, než je ukazoval. Je samozřejmě pár výjimek, namátkově třebas pan Šibík, Karásek a jiní, samozřejmě pan Sudek, který uměl dát poezii do nejobyčejnějších záběrů, což mně se povede jenom výjimečně, více méně náhodou, než cíleně. Rozhodně ale neuznávám za umělecké leccos to, co za to považuje např. ředitel Národní galerie pan Knižák. Za tím si stojím. A to při tom se mi líbí, co se týče obrazů třebas Filla, Picasso, Gross, a další, kromě těch „obyčejných“, roztomilých obrazů, které tvořil třebas Lada. Stejně tak v hudbě rád poslouchám kromě Smetany, Dvořáka a dalších i Janáčka, jemuž jsem přišel na chuť - musím se přiznat - až dost pozdě. Třebas jeho Liška Bystrouška má co říci stejně jenom citlivým lidem, kteří chodí rádi do lesa a umí poslouchat, vnímat lesní ticho, s takovou oblibou ničené u evropské mládeže traumatizující „hudbou“ - spíše rytmickým duněním - typickým třebas pro CzechTek, na nějž jsou ochotni jezdit lidé ze všech koutů Evropy.

Ale to jsem se rozepsal - neodborně - o umění, jak ho chápu já, zbytečně, dost široce. Vrátím se k fotografii. Když občas navštívím byty i vzdělaných a inteligentních lidí, musím se divit, jaký kýčovitý brak si pověsí na stěnu anebo položí na nábytek a jenom takt mi nedovoluje jim říct: a nebylo by lepší si koupit dobrou krajinářskou fotografii, která by se sem opravdu lépe hodila a nestála by o mnoho víc, než ten vystavený kýč?. A ještě by vlastně byla s podpisem fotografa originálem!! Obdobně to platí pro pokoje hotelů vyzdobených většinou sice vkusnými, ale přece - jenom - reprodukcemi. Bohužel nás „dobrých fotografů“ (vidíte, že se mezi ně počítám nesebekriticky i já) je příliš mnoho - stačí si jenom prohlížet tu spoustu nádherných a nápaditých fotek na internetu. Neměli bychom se sdružit do asociace nazvané třebas ASOCIACE OBYČEJNÝCH FOTOGRAFŮ ( =AOF) a prosazovat se viditelněji než jenom soukromě na internetu? Pomohli bychom tak zlepšit vkus našim spoluobčanům, které ale omlouvám . Velká většina nás se samozřejmě musí denně rozhodovat o prioritách, zda z toho minimálního, co jim zbude z platu nebo sociální podpory, mají koupit buřta na talíř anebo vkusnou originální fotografii do bytu.

Konkrétně, nyní konečně, ke kritice od suome: rozhodl jsem se pro publikaci fotek podle roků, v nichž byly exponovány, takže některé soubory se „vydařily opravdu objemně“, např. v souboru digitální fotky 2005 , je jich 493. Dělal jsem to zde hlavně také proto, ABYCH UPOZORNIL NA VÝJIMEČNÉ FOTKY Z PRŮHONICKÉHO PARKU, který by si v roce 70. výročí úmrtí jeho zakladatele zasloužil vydání nové obrazové publikace nějakým ODVÁŽNÝM NAKLADATELEM. 493 fotek ze zmíněného roku 2005 je zhruba pětina z počtu v tomto roce nafotografovaných. U sobě podobných záběrů jsem se snažil vybírat ten nejlepší, abych omezil počet publikovaných fotek na minimum, totéž platí pro adresář Fotky roku, kde je fotek jenom malý zlomek , nejvýše 10 fotek za rok. Na mém počítači všech 493 fotek nejobjemnějšího souboru roku 2005 vyvolám za 1 minutu a 40 vteřin, což je myslím rychlost na tento počet fotek přijatelná. Závada vězí asi v pomalosti Vašeho počítače. Že se tu a tam objeví v souboru i rodinná fotka se mi nezdá být překážkou, vybírám, samozřejmě takové, které se mi zdají být nosné i pro lidi, kteří nejsou příslušníky mé rodiny. Ze skoro každé mé fotky se dá udělat zvětšenina až do velikosti A 2, dokázal jsem to výstavou svých fotek z Průhonického parku ( viz v souboru digitalni fotky 2006 obrázky čísla 05382D až 05388D jako dokumentaci z mé výstavy). Originály mám uchovány ve formátu TIF a mají kolem 10 MB a dají s samozřejmě ještě upravit převzorkováním na větší formát.

VYZÝVÁM I OSTATNÍ FOTOGRAFY STEJNĚ POSTIŽENÉ NEZDAREM V PRODEJI FOTEK , JAKO JÁ, ABY SE VYJÁDŘILI K MÉMU NÁPADU ZALOŽIT ASOCIACI OBYČEJNÝCH FOTOGRAFŮ.
Na kritiku v návštěvní knize odpovídal autor fotografií na tomto WEBu V. Motl
Mike - suomec@seznam.cz - 09.08. 2006 v 23:26 zanechal/a tento vzkaz:
No, celkem dobré, trochu mi chybí sebekritika. Fotky, co mají spíš historickou hodnotu beru, ty nové bych docela probral. Tedy - chceš-li z toho mít rodinný archív, proč nenechat všechno. Chceš-li to vnucovat do tisku, do redakci a prodávat velké zvětšeniny - asi bych to dost probral... Fota roku - nepřipadá mi, že by vystupovala z průměrné řady.
Proboha, kdo vymýšlel ty stránky??? Je t relativně "prasárna" dávat tolik náhledů na jednu stránku, mám hodně rychlý internet, ale stejně to trvá věčnost, než se zobrazí poslední řádka. Amatérská práce.
Víťa - dr.vitamotl@seznam.cz - 27.07. 2006 v 00:37 zanechal/a tento vzkaz:
Jirkovi Háskovi, fotky skenuju zásadně v zimě (listopad až duben). Nové, ještě Tebou neviděné fotky, jsou obsažene v letech 2005 a 2006, které skenuju pokud možno průběžne po nafocení digitální kamerou ihned po nafocení. Dalších fotek z roků 1973 až NEVÍM se dočkáš v zimě 2006/2007. Už jsem zapoměnl na jakou gramatickou chybu jsi mne upozornil. Napiš znovu!! a občas se na můj WEB podívej, Víťa
Hásekhásek - jhasek@iol.cz - 26.07. 2006 v 22:12 zanechal/a tento vzkaz:
Byv vyzván navštívil jsem Tvou stránku.
Byl jsem zvědav na nové "fotky roku". Poslední ale jsou z roku 1972. To od té doby žádné nebyly vyhodnoceny?
V objednacím dotazníku stále existuje gramatická chyba, ač jsem na ni upozornil.
Meine Bemerkungen sind vielleicht nicht angenommen worden.
Also tschüss (dříve čest)
Hásekhasek
Kurt, pritel jozefa Rottiga - eknasezr134@aol.com - 25.07. 2006 v 16:54 zanechal/a tento vzkaz:
Tak jsem tady, jak jsem v posledni e-Mail slibil !!! Nejsrdecneisi pozdravy, Kurt.
Fuchsová - L.Fuchsová@seznam.cz - 10.07. 2006 v 12:02 zanechal/a tento vzkaz:
Pane Motl, důkaz, že nejsem zatím sklerotik!
Jsou fotky pěkné. Ale určitě prohlédnu víc, až budu
mít víc času. Zdraví Vás Fuchsová
VŠEM - dr.vitamotl@seznam.cz - 19.05. 2006 v 14:05 zanechal/a tento vzkaz:
DOVOLUJI SI POZVAT VŠECHNY MÉ PŘÁTELE, ZNÁMÉ A NÁVŠTĚVNÍKY MÉHO WEBU NA VÝSTAVU MÝCH FOTOGRAFIÍ Z PRŮHONICKÉHO PARKU, KTERÁ SE KONÁ V NÁVŠTĚVNICKÉM CENTRU PRŮHONICKÉHO PARKU V ZÁMKU PRŮHONICE POD HODINAMI. VÝSTAVA JE OTEVŘENA OD 12.05.06 DO 31.05.06 DENNĚ OD 10.00 DO 18.00 HODIN.
NA VÝSTAVĚ PREZENTUJI 30 NEJLEPŠÍCH FOTOGRAFIÍ Z PARKU Z POSLEDNÍCH LET VE VELIKOSTI A2, ZA VŠECHNA ČTYŘI ROČNÍ OBDOBÍ. VSTUP NA VÝSTAVU JE ZDARMA. VYUŽIJTE SOUČASNÉ NÁVŠTĚVY VÝSTAVY I K NÁVŠTĚVĚ PRÁVĚ NYNÍ NA JAŘE ROZKVETLÉHO SVĚTOZNÁMÉHO PARKU. NA VÝSTAVĚ SE MŮŽETE PODÍVAT NA FOTOGRAFIE I Z LÉTA, PODZIMU A ZIMY. I V TĚCHTO ROČNÍCH OBDOBÍCH JE PARK STEJNĚ KRÁSNÝ JAKO NA JAŘE, MŮŽETE SE O TOM NA FOTOGRAFIÍCH PŘESVĚDČIT.
POKUD BY SE VÁM NĚKTERÁ Z VYSTAVENÝÝCH FOTOGRAFIÍ ANEBO Z FOTOGTRAFIÍ PREZENTOVANÝCH NA MÉM WEBU ZALIBILA, MÁTE MOŽNOST SI JI NA VÝSTAVĚ OBJEDNAT NA OBJEDNACÍM LÍSTKU, KTERÝ VÁM PŘEDLOŽÍ OBSLUHA VÝSTAVY.
PŘEDEM DĚKUJI ZA VAŠI NÁVŠTĚVU, dr.motl.

SPOJENÍ DO PRŮHONIC: PO SILNICI: ODBOČIT Z DÁLNICE D1 PRAHA – BRNO NA EXITU 6. AUTOBUSY MHD ZE STANICE METRA C OPATOV AUTOBUSY 324, 325, 328, 363 A 385 SKORO KAŽDOU PŮHODINU.
Pavel Hanzík - p.hanzik@quick.cz - 10.05. 2006 v 17:53 zanechal/a tento vzkaz:
Vážený pane doktore,
Vaše webové stránky na mě udělaly hluboký dojem. Ani ve snu by mi nenapadlo, že někdy uvidím na internetu mě tak blízké fotografie až 50 let staré. Pochopitelně, že jsem si se zájmem vše přečetl a prohlédl i fotografie z dalších let. Jsou opravdu jedinečné.
Internetovou adresu jsem hned poslal i svému synovi, který pobývá již několik let v USA. I on byl velice mile překvapen.
Chtěl bych Vám popřát do dalších let mnoho úspěchů a především pevné zdraví.
S pozdravem
Pavel Hanzík
Petr Hanzík - starosta@muhslavkov.cz - 09.05. 2006 v 13:07 zanechal/a tento vzkaz:
Před pár dny jsem od Vás dostal pozvánku na výstavu fotografií a udělám maximum proto, abych jí mohl navštívit. Není to proto, že bych ještě neviděl fotografie parků, ale proto, že to je výstava Vaše.
Já jsem měl před pár dny 60. narozeniny a naše úřednice vytáhly z Vaší databáze některé fotografie z mého mládí a použili je k blahopřání.
Musím říci, že mě tím velice mile překvapili a také o to víc, že si přečetli i Vaše komentáře k jednotlivým obdobím. V dnešní době jsou nejstarší fotky již půl století staré a mají nám co říci.
Doufám, že Vám nebude vadit, že je použili, bylo to pro dobrý účel a nebyly jinak zneužity.
Jestli mě to přání projde e mailem, tak Vám ho ještě dnes pošlu, jestli ne, tak Vám ho pošlu poštou.
Samozřejmě, že jsem to ukazoval i Pavlovi a matce, která z informace, že je na internetu byla velice překvapena a bylo dost těžké jí to vše vysvětlit.
Závěrem, bych Vám chtěl poděkovat za krásné komentáře k jednotlivým rokům a popřát Vám ještě mnoho tvůrčích let života.

Petr Hanzík
vladislav - @sangeta.lada@seznam.cz - 09.02. 2006 v 21:33 zanechal/a tento vzkaz:
Mooooooc parádni podívana.Určitě přijdu zase.Děkuji!!
Oldřiška Podloucká - o.podloucka@email.cz - 16.01. 2006 v 19:50 zanechal/a tento vzkaz:
Moc Vás zdravím a jen se připomínám, že já jsem "ta" z Finančního úřadu co slibovala, že se určitě na Vaše stránky se zájmem podívá - a tak se také stalo.
Fotografie se mi moc líbily .... snad jsem chvílemi slyšela i hudbu... Je toho kolem nás tolik krásného, jen se umět dívat. A to Vám se teda daří !!!!!
Těším se na další "kousky".
S pozdravem O.P.
Milan D. - milan@milan-dvorak.net - 15.12. 2005 v 09:58 zanechal/a tento vzkaz:
Zdravím, klobouk dolů.....retrospektiva tolik let zptáky to člověk hned tak nenajde. A právě fotografie ze starších let jsem si prošel opravdu s chutí. Mají svoje kouzlo a příběh. Doufám, že ještě nějaké přibudou :o)
http://milan-dvorak.net
Petra Krčmářová - Novotná - petra.krcmar@centrum.cz - 18.10. 2005 v 21:31 zanechal/a tento vzkaz:
Tak to já se tam zítra zastavím,musím stejte za Víťou.
Tak až tady budete mít zase další fotky, dejte mi vědět, ráda se podívám.
Teď jsem fotky, které se mi líbí nejvíc ukazovala Pavlovi a oba jsme na fotkách z Průh.parku poznávali místa kde byly pořízeny.
Práci zdar,ať Vám to jde to přenášení pěkně od ruky :-)
Petra
Ještě Motl Petře - dr.vitamotl@seznam.cz - 18.10. 2005 v 18:07 zanechal/a tento vzkaz:
Nevím zda tak pozdní fotky z USA, Austrálie a N. Zéůandu stačím dokonce žiota zpracovat a udat, motl
Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 18.10. 2005 v 18:01 zanechal/a tento vzkaz:
Petro, fotky ,celkem 7 kusů s Filípkem z naší zahrady na CDečku na Vás čekají,až si je vyzvednete . Pochvala mne těší, přes zimu plánuji publikovat na WEBu fotky z let 1967 až možná do roku 1972 a v nejblížší době pro zájemce o dostihy a koňaře fotky z Velké Pardubické roku 2004 a 2005.Další podzimní fotky z letošníjo roku z parku už mám také připravené. Mějte se, motl
Petra Krčmářová - Novotná - petra.krcmar@centrum.cz - 18.10. 2005 v 11:05 zanechal/a tento vzkaz:
Zdravím Vás,
máte opravdu spoustu moc pěkných fotek a hlavně z Průhonického parku. Pokračujte v zadávání fotek dál, byla by škoda, kdyby to nikdo neviděl.Jsem unešená z fotek z parku a moc se mi líbí ty podzimní.
Chtěla jsem Vás poprosit, jestli mi můžete mejlem poslat fotku, jak jste mě u vás na zahradě fotil s Filípkem.
A pokud to půjde, pokuste se brzy sem dostat fotky z Ameriky a N.Zélandu.Jsem na ně moc zvědavá.
Přeji Vám hezký den
Petra
Fantomasovi - dr,vitamotl@seznam.cz - 25.08. 2005 v 00:08 zanechal/a tento vzkaz:
Těší mne , že jste se zastavil. Co říkají fotkám oba Zdeňkové, jste li to Vy oba dva, nebo jenom zdeněk junior. Zajímalo by mne to Dík za návštěvu, motl
fantomas - fantomas@byljsemtu.cz - 24.08. 2005 v 16:42 zanechal/a tento vzkaz:
Pozdrav z Osnice...
Jiří (příjmení Hásek) - jhasek@iol.cz - 21.08. 2005 v 19:31 zanechal/a tento vzkaz:
Já vlastně nevzkazuji nic.
Jen se svěřím se svými dojmy:
Pomalu a se zájmem jsem prošel všechny fotky.
Nejvíce času jsem věnoval těm starým ČB. Je v tom i kus nostalgie.
U fotek roku jsem měl radost, když jsem tam našel fotku, kterou si zvětšil (i několikrát), protože mne zaujala. Nejvíckrát jsem si zvětšeně prohlížel racka nad Novotného lávkou z roku 1965.
U ČB fotografie autor musí volit a kombinovat čas, clonu, citlivost, lépe řečeno může. V digi už může jen dumat, jak přelstít to automatično, pokud to ovšem dovede (já to neumím).
V ČB i B fotografii platí, že fotograf se musí umět hlavně dívat(pak prý už stačí jen zmačknout).
A Víťa Motl se umí dívat! A umí i to před tím i to další.
Jimbos - jimbos@seznam.cz - 17.08. 2005 v 14:10 zanechal/a tento vzkaz:
Mám na mysli hlavně TOPfotky, ale i některé černobíle vypadají velmi dobře.
Motl - jimbos@seznam.cz - 17.08. 2005 v 11:22 zanechal/a tento vzkaz:
Máte na mysli svou pochvalnou poznámkou i čenobílé fotky, nebo jenom ty barevné v Topfotkách? Podobných barevných mám v archivu stovky a stovky z Evropy, USA a Austrálie a N. Zélandu. Nejsem si jist, že opodobnou pochvalu si zasluhují i ty černobílé, které umisťuji spíše jenom jako životopisné, Díky, motl
Jimbos - jimbos@seznam.cz - 17.08. 2005 v 10:39 zanechal/a tento vzkaz:
hezká sbírka fotek, zvlášť ty z přírody
Motl - meissner - @imc.cas.cz, - 12.08. 2005 v 15:38 zanechal/a tento vzkaz:
Nějaké zemědělské ještě mám, ale už jsou modernější, samovazy, kombajny, traktory velkokapacitní stáje , třebas i pokládání klisny hřebcem a různé ostaní zajímavosti.Až je do webu dám , zavolám Ti, ahoj Víťa
meissner - @imc.cas.cz - 08.08. 2005 v 11:21 zanechal/a tento vzkaz:
Viťo,
vtipná je fotka 02801C, mohla by mít název I malý ptáček má svou naději. Ve stejném roce je uveden pěkný záběr na racka s nábřežím v pozadí. A pak samozřejmě, jaké jsme měli ve třídě krásné holky - Bláža s Elou ap.
Těch zemědělských máš víc? Ty by mě zajímaly.
Děkuji Ti,
Milda
Savage - pvelicka@seznam.cz - 07.08. 2005 v 02:31 zanechal/a tento vzkaz:
Návštěvní kniha je plně připravena k provozu, můžete zde začít čile diskutovat :-)