Návštěvní kniha

Jméno:
E-mail:
Vzkaz:

Dr. Vítězslav MOTL - dr.vitamotl@seznam cz - 21.02. 2011 v 16:20 zanechal/a tento vzkaz:
fulnecky@centrum.cz
pro paní Fulneckou"
Vážená paní Fulnecká,

K Vašemu přání Vám musím sdělit, že jsme nevydal knihu o MDŽ v Javorné ani o obci samotné, ale fotografoval jsem v Javorné tehdy obvyklé oslavy MDŽ v roce 1963. Celkem jsem tam nafotil 43 fotek, které jsou uloženy v mém archivu pod čísly 02259C až 02301C . 3 fotky z toho jsem umístil na svůj WEB do kapitoly Fotky roku 1963. Jsou to čísla fotek : 02263C , 02264C a 02285C. Pokud si myslíte, že by v tom roce 1963 mohl být někdo z vaší rodiny nebo známých na mých fotkách a chtěla byste je vidět, Máte dvě možnosti :
A) napište panu Švíkovi ( E mail: pepik.svika@seznam.cz) . Tomu jsem poslal těch celkem 43 fotek na CDečku, aby je eventuelně mohl rozdat při pravidelných ročních setkáních účastníkům oslavy , poněvadž je zná osobně . Anebo :
B) napište mně a požádejte o zaslání všech fotek z oslavy v roce 1963a já vám je pošlu, stejně, jako panu Švíkovi , také na na Cdečku, ale musíte mi sdělit Vaši poštovní adresu, ,abych věděl ,kam je mám poštou odeslat

Přeji vám pěkný den a hodně krásných vzpomínek na zašlé časy před skoro 50 léty,

Dr.Motl
jana fulnecká - fulnecky@centrum.cz - 18.02. 2011 v 21:38 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den, pročítám si vzkazy a dočetla jsem se, že jste vydal knihu MDŽ v Javorné 1963. Já bydlím ve Zlíně, ale v Javorné jsem jako děcko prožila dvou měsíční prázdniny u mé babičky a dědečka Waldmana.
Chci Vás poprosit, kde seženu tuto knihu .ráda bych věděla co se v ní skrývá za tajemství. Moc Vám děkuji Jana
Jitka Neškrábalová - jnsk@atlas.cz - 16.01. 2011 v 09:08 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den pane Motle,
dnes jsem v televizním pořadu Barvy života shlédla program o Vašem fotografování, což mě inspirovalo, abych se podívala na internet. Vaše fotky jsou krásné. Zajímalo by mě, jakým způsobem převádíte kinofilmy do digitální podoby. Vidím, že o tuto záležitost se zajímá i pan Dostál v předchozím e-mailu, a tak prosím, zdali by bylo možné poslat Vaše informace o digitalizaci i na můj e-mail. Děkuji. S pozdravem Jitka Neškrábalová
Jiří Dostál - jidostal@centrum.cz - 10.01. 2011 v 11:20 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den pane doktore,
zdravím v Novém roce a přeji mnoho úspěchů a hlavně zdraví. Vaše stránky i fotky jsou velmi inspirující. Mám Vaši starší knihu o Průhonickém parku a rád si koupím, až pojedu kolem Průhonic i Vaši vlastním nákladem vydanou novou. Mám trochu technický dotaz. Jsem v obdobné situaci jako Vy, mám řadu starších negativů (ČB, kino-6x9 cm), které potřebuji digitalizovat. Poradíte jak na to jít technicky v amatérských podmínkách ( jaký scaner používáte , jak jste to dělal Vy). Děkuji předem za odpověď. Zdraví Jiří Dostál. P.S. Stačí odkaz na Internet, články, zkušenosti, atd. třeba jste to již někde publikoval. Děkuji předem.
Eva L. - ladyeva@seznam.cz - 25.12. 2010 v 19:27 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý večer pane doktore,

nádherné fotografie :-), velmi pěkný a vydařený web.

Zdravím Vás,
Eva

P.S.: Kapesník ☻
Dr. Vítězslav MOTL - dr.vitamotl@seznam.cz - 21.09. 2010 v 17:43 zanechal/a tento vzkaz:
Ptro návštěvníky mého WEBu , kteří se ptali, kdy zařadím fotky roku 2009 na WEB, opisuji úvod předmluvy k tomuto roku, který jsem před chvílí dokončil:

Po skoro tři čtvrtě roční přestávce od jara roku 2009, kdy jsem psal předmluvu k roku 2008, píši na podzim téhož roku, v době babího léta, kterému se letos příliš nedaří, předmluvu k roku 2009 a po Silvestru 2009 , převedu na WEB stejným způsobem i fotky roku 2010. U fotek roku 2009 jsem udělal u „FOTEK ROKU“ (vždy s vybranými nejlepšími fotkami aktuelního roku) letos výjimku a vybral jsem jich namísto obvyklých deseti kusů, tentokrát dvacet. Mnoho fotek z celku roku 2009 bylo velmi dobrých a ušetřil jsem si tím trýznivé starosti s tím, kterou z dobrých fotek do souboru FOTEK ROKU zařadit a kterou ne. Tak se konečně dočkávám stavu, že budu mít „ČISTÝ STŮL“ a skončí mi úmorná několikaletá práce na fotkách z minulých let od roku 1956. Stejně tak mi skončila práce s úpravami filmů z mých cest, lovů a jiných událostí od roku 1956. Mám s nimi obsazeno na jednom z disků : 157 úctyhodných gigabajtů ve formátu MPEG a přede mnou se zračí od nynějška jenom aktuelní úpravy budoucích aktuelních let - minulost už ponechávám - ZPRACOVANOU - s radostí a uspokojením za sebou.
Počet návštěvníků mého WEBu s fotografiemi se blíží k magickému číslu 20.000, dokonce nějaký americký zprostředkovatel mi nabízí poplatek za komerční sdílení fotek z mého WEBu, což jsem odmítl vzhledem k nebezpečí prozrazení bankovních údajů z platebních karet, nehledě k tomu, že žádnou bankovní kartu nevlastním už od své poslední cesty v roce 2001 na jižní polokouli.
Josef Švíika - pepik.svika@seznam.cz - 01.07. 2010 v 17:35 zanechal/a tento vzkaz:
Vážený pane Doktore
tímto vám oznamuji že se bude konat 14.8. od 14:00 hodin sraz spolužáku, sousedů a ostatních přátel. Tímto vás zveme vás i vaší manželku na toto setkání. POkud vám to vyjde určitě budeme rádi když Javornou navštívíte. o Ostatním pohovoříme namístě já osobně budu v javorné od středy 11.8. do středy 18.8. Zatím nashledanou.
Květa Vinklátová - kveta.vinklatova@knihy555.cz - 04.06. 2010 v 09:32 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den, pane doktore,
mluvili jsme spolu mailem ohledně fotografií do publikace Průvodce po přehradách Čech, Moravy a Slezska. Nedaří semi poslat Vám mail, vrací se zpět. Prosím, ozvěte se mi buď mailem nebo na tel. 485107977, 777797879. Děkuji a přeji pěkný den. Květa Vinklátová
Josef Švíka - pepik.svika@seznam.cz - 19.03. 2010 v 20:35 zanechal/a tento vzkaz:
Vážený pane doktore,
mnohokrát Vám děkuji za zaslání knihy a CD "MDŽ v Javorné 1963". Udělalo mi to velkou radost. Kniha Vámi nafocená a zpracovaná jako průvodce je, myslím, pro každého srozumitelná a krásná. Společně se ženou jsme ji po obdržení podrobně
poznávali a shodli jsme se na tom, že je to bezvadné dílo. Musím se přiznat k tomu, že jsem v Průhonickém parku nikdy nebyl. Nyní se tam ale chceme podívat co nejdříve. CD jsme prohlíželi také společně. Pro mě to byl krásný zážitek, vrátit se o tolik let zpátky, i když jsem tatínka ani maminku nenašel. Ostatní jsem poznal a nejméně polovina zúčastněných ještě žije. Asi čtyři účastníky nemohu zařadit, ale předpokládám, že se to podaří ve spolupráci s mými kamarády a vrstevníky. Domnívám se, že mnoha lidem z Javorné tyto fotky udělají radost a budou překvapeni, protože stejně jako já, je uvidí poprvé.
Dále se to týká termínu letošního setkání. Ještě není přesně znám, ale zřejmě to bude v sobotu 14. srpna. Až budu znát přesný termín, sdělím Vám ho co nejdříve. Co se týče informace o paní Wágnerové, také sdělím co nejdříve. Mimochodem je na fotkách často a pěkně.
Kdybyste nás mohli s Vaší manželkou v Javorné navštívit, bylo by nám to ctí a potěšením.
Z CD nechám udělat fotky a potom už se zájemci dohodnou, jak navrhujete v dopise. Vaši knihu tam vezmu také, ať si ji každý, kdo bude mít zájem, prohlédne a rozhodne se.
Co se týká veterinárních středisek v Teplé a Toužimi, dnes nevím, ale zeptám se, zda fungují.
Na jedné fotografii je syn řidiče, který v té době pracoval na stejném pracovišti s Vámi. Já si tohoto řidiče pamatuji, jezdil sedanem Škoda 1201 (dnes muzejní kousek). Jiné pány si bohužel nepamatuji.
Ještě jednou mnohokrát děkuji.
S pozdravem
Josef Švíka
Josef Švíka - pepik.svika@seznam.cz - 12.03. 2010 v 10:15 zanechal/a tento vzkaz:
Vážený pane doktore
Děkuji za váš dopis, zdravím vás i vaší ženu. Nejprve se omlouvám za to že jsem odepsal o trochu déle zbláznila se mi technika, pak se vám ještě chci omluvit za nesprávnou adresu tady máte tu správnou: javorenskeleto.mypage.cz
Jak začít: Velice mě potěšila vaše nabídka , že mi pošlete na CDéčku 43. fotek z oslavy MDŽ v Javorné z roku 1993 díky. Objednávám si u vás vaší poslední fotografický průvodce Průhonický park.
Dále je téměř jisté , že mě si vaše paní nepomatuje neboť já už sem v té době navštěvoval školu v K. Varech v Drahovicích . Jen pro oživení paměti napíšu pár jmen žáků které vaše paní učila: František Zelenka (jeho otec na fotografii tančil s vaší paní), Zahálka Mirek, Drábíková Hana, Pátek Antonín, Podskoč Jan a Duda Ludvík. S některýma s těchto lidí se každoročně v Javorné stýkám. Dále rád budu pozdravovat všechny pamětníky s této doby. Pochopitelně i paní Wágnerovou a pana Tajemníka ( jestli se nepletu) jméno Nováka který by měl bydlet v Březové. Boužel nevím zda tito jmenovaní ještě žijou. Já to zjistím prostřednictvým kamarádů z Rybničné a okolí , ale jedna pamětnice s té doby je ještě živá, p.Ryšavá jestli si na ni vaše paní vzpomene. pracovala také v Javorné ve statku jako skladnice. Dále v létě do Javorné pojedu tak se pokusím na fotit (spíš moje žena a vnučka) nějaké fotografie ze současné Javorné. Nyní se tam popravuje řada domů a dokonce se staví i nové. Co se přírody týče, za mého dětství a mládí a doby kdy jste tam působili i vy. Je to se součastností nesrovnatelné. ,my jako děti jsme si přírody užily, čisté a nedotčené. Se spoustou koroptví zajíců, v lese nějaká divoká prasata. V zimě se do vesnice a okolí stahovala ohromná hejna drobných ptáků: Vrabců, strnadů, pěnkav, sýkorek, hýlů a dalších... to je krásná vzpomínka. Pozdější doba přírodě asi dosti škodila, tím mám namysli zcelování rozorávání mezí a podobně...Později k tomu v nemalé míře přispěla chemizace, ale to bylo všude, asi i jinde v Evropě. To se domnívám. Současná Javorná a okolí, to jsou samé ohrady a elektrické ohradníky za nimiž se pasou stáda skotů. Když se vrátím zpět k dětství tak jsi vzpomenu jak jsme chodili na jahody, právě na meze a do malých kamených lomů ( větší díry) kterých je v okolích spousta tu dobu málo kdo pěstoval jahody doma na zahrádce. Jednak na to nebyl čas ani to nebylo potřebné. také jsme chodila na maliny, borůvky a ostružiny. Jenom pro vlastní potřebu.
Maliny, borůvky a brusinky sbíralo mnoho lidí a dětí tím si v tu dobu přividělávaly nebo se tím živily. Pomatuji si ,že některé rodiny vozili plné ruční vozíky z lesa. Např. brusinky vozily v 50kg pytlích, maliny v kbelících a putnách. my jako děti jsme na výdělek nic nezbíraly ale museli jsme sušit seno pro naši(tenkrát se říkalo záhumenkovou krávu ) dále jsme měli kozu, ovečky a prase. Tato zvířata z části živila naši rodinu seno jsme s bratrem obraceli a kopyli, otec ho sekl buď ručně kosou nebo s koňma a sekačkou. Musím se přiznat že mě v tu dobu sušení nikterak nebavilo. Více méně jsme to dělat museli. Jiné děti měli více volna a já jim to záviděl ale těm kteří sbírali maliny a ostatní plody na výdělek jsem nezáviděl. Láska ke zvířatům asi ve mě zůstala dnes mám koníka už 9let. Koníka máme čistě pro zábavu. Dále chovám psa Něm. Ovčáka. Psa mám už od mého dětství pochopitelně již několikátého. Také mám králíky a slepice. Seno suším i dnes, pochopitelně mám na tuto práci mechanizaci. Která mě zbavila spousty nepříjemné práce z hráběmi apod..."
To jsem se nějak rozepsal. Něco o mně v současnosti: Živým se prací v Mlékárně v J.Hradci více než 35 let. Mezi moje koníčky kromě zvířat patří taky práce v lese. Máme 2,5Ha vlastního. Tam je stále nějaká práce mimo to musím nadělat každoročně asi 25m3 dřeva na topení v rodinném domě.
Než skončím tento dopis. Chtěl bych vám říci ,že obdivuji vaší aktivitu i aktivitu vaší ženy a také nahlásit moji adresu na kterou by jste mi zaslal to CDéčko a knihu na dobírku.
Adresa: Josef Švíka
Horní Pěna Č.P.:91
378 31 Horní Pěna

Ještě jednou vás srdečně zdraví J.Švíka s rodinou.Těším se na vaší odpověd a zásilku
dr.Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 23.02. 2010 v 10:15 zanechal/a tento vzkaz:
Vzkaz por pana Jakubce:
jjakubec@seznam.cz


Zdravím Vás a děkuji za poptávku na fotky z roku 2009. Vrátil jsem se ze skoro třítýdenního pobytu v jižním Thajsku, které jsem pilně fotil celkem od jeho jižního konce až skoro po Bangkok a přivezl jsem celkem 1.784 fotek. Fotil jsem velkolepé vodopády ( k jednomu h nich vede 397 schodů), krajiny s horami uprostřed oceánu, velkolepé jeskyně ( k jedné z nich vede 372 schodů), obrovské betonové nebo pozlacené sochy Budhů na každém významném kopci, ne moc udržované národní parky, ale přesto krásné (v jednom z nich jsem zvládl 1.640 schodů , ale vzdal jsem to v tom vedru kolem 35 – 40 stupňů Celsia, poněvadž slibovaný výhled na pohoří se stále neukazoval a cesta vedla i přes špatně udržované závěsné můstky nad potoky a řekami), neobyčejně výstavné a vzorně čisté a udržované chrámy, kolem kterých se pohybují turisty krmené opice, ale také mnoho i prašivinou napadených psů atd. Z této pro fotografy zajímavé země, (neprší tam, je stále slunečno – ale i vedro- jenom někdy krátkou dobu mírně podmračené počasí, které se za několik minut opět projasní ) - prostě země pro fotografy zaslíbené, jsem si přivezl tolik vzpomínek, že je musím co nejrychleji zpracovat, abych i přes poznámky, které si aktuelně o každé cestě píši, na nic významného nezapomněl. Po zpracování fotek z Thajska z roku 2010 umístím na WEB i Vámi postrádané fotky z roku 2009, který byl pro mne „fotograficky“ podstatně méně zajímavý. Poněvadž současně každou zimu zpracovávám i své natočené filmy, mám jich ze 44 filmů zpracovaných, zatím, 22, tedy skoro polovinu, předpokládám, že roky 2009 na 2010 budu mít pracované a uveřejněné až na jaře roku 2011, kdy se mi bude blížit věk astronomicky vysoké osmdesátky, pokud se toho věku vůbec dožiji.
Napište mi, známe-li se my dva osobně, nevzpomínám si, že bychom se někdy potkali. Ještě jednou dík za Váš zájem a buďte trpělivý, stejně tak, jako jím musím být já, Váš dr.Motl
dr. Motl - dr.vitamotl@seznam .cz - 23.02. 2010 v 10:14 zanechal/a tento vzkaz:
Vzkaz pro pana Švíku:pepik.svika@seznam.cz

Vážený a milý pane Švíko,
potěšila mne Vaše zpráva v mé návštěvní knize, kde chválíte mé fotky. Obzvláště mne vždy potěší reakce z doby mého mládí, které jsem prožil na Toužimsku. Nastoupil jsem tam na tehdy obvyklou umístěnku na svůj první post, coby veterinář a poznal tam svoji ženu , která byla ředitelkou školy v Javorné. Trochu počtů o našem věku neuškodí: mně bylo v roce 1963, kdy jsme fotil bujaré veselí oslav MDŽ v Javorné, 32 let, mojí budoucí ženě bylo o devět méně, tedy neuvěřitelných jenom 23 let, Vám bylo tehdy 12 let, takže už Vás neučila moje žena a také se na Vás nepamatuje. Pamatuje si ale Vašeho tatínka, se kterým přišla častěji do styku, bohužel musím přiznat, že já si ho nevybavuji hlavně z toho důvodu, že Javornou jsem neměl ve svém obvodě a navštěvoval jsem ji jenom v době , kdy jsem tam zastupoval své kolegy z Toužimi. Velice dobře si ale pamatuji na účetní JZD v Javorné , paní Wagnerovou, která mne vlastně seznámila s mojí budoucí ženou a na tajemníka obce, oba se také objevují na mých fotkách. Máte-li možnost, pozdravujte oba ode mne a od mé ženy, která stále ještě ve věku 70 let učí v sousední vesnické škole prvňáky. V archivu mám fotek z oslavy MDŽ v Javorné 43 a pokusím se poslat Vám je na Vaši e-mailovou adresu jako přílohu k e-mailu. Můžete je ukazovat na vašem příštím setkání v Javorné a zájemcům je rozdat, aby si nechali pořídit z mých fotek kopie na památku roku 1963..Mnoho z těch lidí na fotkách už asi nežije, možná je mezi nimi i Váš tatínek. Snad se Vám je podaří z přílohy vyvolat , mají cekem pouhých 360 MB. Bohužel na WEBu se mi Vámi poslanou adresu : www.javorenskeleto.mypage.cz nepodařilo najít. Jako předběžný pozdrav na tento WEB Vám posílám všechny fotky, které z oslavy MDŽ v Javorné mám. Věřím, že mnohým udělají radost a tím vlastně je splněna i úloha mého „historického“, léta zpracovávaného archivu, kterého si možná všimnou i mně zatím neznání historici, aby archiv po mé smrti nezanikl. Pozdravujte všechny známé z Javorné a pokuste se mi poslat správnou adresu javorenského léta. Svoji pozdní odpověď na Váš dopis omlouvám nedávným návratem z delšího pobytu v cizině. Pokud stojíte o mé poslední fotografické dílo : obrazovou publikaci Průhonický park, fotografický průvodce, napište mi, pošlu vám tuto knihu na Vámi udanou adresu s věnováním.
Ozvěte se zase příležitostně, dr.Motl.
Poněvadž úprava fotek pro WEB je příliš pracná a zdlouhavá a fotky ztrácejí kvalitu už z tak špatné kvality ještě víc, 43 fotek Vám pošlu na CDečku, které můžete snadno rozmnožit pro všechny zájemce a předat jim je na příštím setkání v Javorné. Pošlete mi proto Vaši poštovní adresu, na kterou Vám CDečko s fotkami odešlu
Jarda Jakubec - jjakubec@seznam.cz - 20.02. 2010 v 09:39 zanechal/a tento vzkaz:
Pane Motl, jak se máte? Celou zimu se těším až přiřadíte fotky z roku 2009 a nejenom ty,ale i vaše super komentáře. A ono zatím nic.Jak se daří?
Buďte zdráv. Váš Jarda Jakubec.
Josef Švíka - pepik.svika@seznam.cz - 06.02. 2010 v 21:05 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den pane doktore
Našel jsem vaše stránky na internetu.Vaše fotky se mi moc líbí.Mimo jiné asi z toho důvodu co zachycují,přírodu zvířata a život na venkově,moc pěkné jsou slabá slova.Nejsem žádný umělec,přiznávám se,že ani fotograf.
Já jsem se narodil v roce 1951 v Javorné u Toužimi,tam jsem žil 20 let.Můj otec se jmenoval Josef Švíka v Javorné nejprve hospodařil jako soukromý zemědělec,asi do roku 1956.Pak tam bylo založeno JZD,do něhož musel vstoupit.Tam pracoval jako zootechnik.Později JZD zkončilo a byl tam zřízen státní statek,tam otec i matka pracovali až do roku 1970.Otec těžce onemocněl a v roce 1975 zemřel.
Pamatuji si,že jste tam pracoval v tu dobu jako veterinář a spolopracoval s mím otcem,určitě si vzpomínáte.Já si na tu dobu vzpomínám sice jako dítě.Když jste tam léčil zvířata hlavně krávy a telata,dále prasnice a selata (pochopitelně vím,že tam jezdily i ostatní veterináři,vaši kolegové).Otec nám nikdy nebránil,abychom se na vaše zákroky při ošetřování zvířat dívaly.Měl jsem o tři roky staršího bratra,otcovo přání od našeho dětství bylo,aby z nás alespoň jeden byl veterinářem.To jsme mu bohužel nesplnily.
Nyní k fotkám z roku 1963 MDŽ v Javorné,jsem poznal všechny přítomné na nich vyfocené.Z jednou z nich s p.Zelenkovou Annou se několikrát za rok vidím a hovořím s ní.
Naše rodina od roku 1970 v Javorné nebydlý.Já bydlím se svou rodinou 4km od Jindř. Hradce,obec Horní Pěna.Zřejmě proto,že jsme se tam i s bratrem narodily,tak se tam musím alespoň jednou za rok podívat,navštívit kamarády,spoložáky a známé.Nejprve se mnou jezdila manželka a naše děti,nyní jezdí i naše 12letá vnučka.Posledních 6 let vždy pořádáme jakýsi sraz,zahradní párty.Tam se sejdeme,pokecáme atd.Bývá to sešlost spolužáků,kamarádů a sousedů,věkově neomezené.
V roce 2009 jsme založily na internetu stránky s názvem Javorenské léto.Prosím jestli si uděláte trochu času,tak si je prohlídněte (www.javorenskéléto.mypage.cz)Bylo by pro mě,myslím i pro ostatní ctí,kdyby ste nám tam poslal příspěvek.
Promiňte jestly je to příliš dlouhé,ale opravdu upřímě se přiznám,že jsem si přečetl diskusi na va vašich stránkách.Je to podle mého názoru krásné,odvážné a slušné.Mě to vyprovokovalo k napsání tohoto příspěvku.S velkou úctou Švíka Josef
dr. Vítězslav Motl - dr.vitamotl@seznam .cz - 04.12. 2009 v 19:09 zanechal/a tento vzkaz:
Vzkaz pí/sl. Aleně Jarešové: mou knihu můžete koupit v ordinaci veterinární kliniky v Průhoicích, v ulici V zahradách 354 ( za fotbalovým hřištěn). Za výrobní cenu 295 Kč (můžete předem zavolat na tel.č. 267750311 nebo 267750494) Za prodejní cenu 399 Kč je kniha k mání v knihkupectví Kanezsberger v |Praze Na můstku. Dík za zájem, Motl
Alena Jarešová - a.jaresova@seznam.cz - 04.12. 2009 v 10:36 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den! Mám zájem o Vaši publikaci Průhonický park (10 procházek na vyjímatelném formátu), jak inzerujete v Průhonicku aj. Prosím dejte mi vědět až bude možno si ji koupit v Průhonicích s tel.kontakem, abych se mohla dohodnout na termínu. Děkuji.
Javor - Javros@seznam.cz - 13.10. 2009 v 17:06 zanechal/a tento vzkaz:
Smrti pana Davida je mi moc líto. Děkuji Vám za ochotu. Je škoda že Vám upřěly vstup na dráhu..A Vašemu rozhodnutí se nedivím.. Se srdečným pozdravem Radek Javor.
pro pana Javora - dr.vitamotl@seznam.cz - 13.10. 2009 v 14:51 zanechal/a tento vzkaz:
Pane Javore, s kamarádem Vláďimírem Davidem jsem se na VP nesetkal,poněvadž pode sdělení Pardubičáků zemřel v lednu letošního roku na asi srdeční infarkt. Zůstávámm tedy po něm nejdéle Velkou Pardubickou fotografujícím fotografem tohoto dostihu. Bohužel mi byl letos odepřen vstup na závodní dráhu. Nikdo neuznal mé skoro 40 leté zásluhy o tento dostih, takže unaven ze stresů, kzeré mi každoročně působí mé úvahy o tom, zda se dostanu nebo nebo nedostanu na závodní dráhu, tento boj o účast na VP od letoška vzdávám. Přeji Vám vše nejlepší, Motl
Javor - Javros@seznam.cz - 12.10. 2009 v 20:26 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý večer pane Motl..Chtěl bych se zeptat jestli ste se na Velké pardubické setkal s panem Davidem a jestli ste si na mě vzpomněl..Děkuji.
pro Pana Javora - dr.vitamotl@seznam.cz - 25.09. 2009 v 18:32 zanechal/a tento vzkaz:
Pokud se letos potkám s kolegou Davidem na Velké Pardubické, zeptám se, za jakých podmínek by Vám byl ochoten poskynout fotografie.Za optání u něj nic nedáte. Omlouvám se Vám , že jsem neodpověděl dřáve, byl jsem mimo republiku. Zdraví Motl
Radek Javor - Javros@seznam.cz - 17.09. 2009 v 20:08 zanechal/a tento vzkaz:
Děkuji za informaci.Stačí tedy panu Davidovi napsat na uvedenou adresu? Vaše fotografie mám pouze pro svou sběratelskou potřebu. Nikde je šiřit nebudu. Máte mé čestné slovo. Ještě jednou děkuji. Přeju Vám hodně zdraví. Javor.
Dr. Vítězslav Motl - dr.vitamotl@seznam cz - 17.09. 2009 v 10:45 zanechal/a tento vzkaz:
Pane Javore, těší mne, že se Vám moje fotky z Velké Pardubické líbí.Ještě o nějaký rok déle fotí Velkou Pardubickou můj kamarád Vladimír David,Jindřišská 785, 53002 Pardubice, jehož adresu Vám posílám aniž sjem si vyžádal od něj svolení k předání adesy. Určitě si ale oba vymíníme, že fotky máte jenom pro svou potřebu a nebudete je nikde uveřejňovat,abyste neporušil autorský zákon a nevystavil se trestním násedkům z jeho porušení. Prosil bych Vás, abyste mne ujistil, že autorský zákon neporušíte zveřejňováním našich fotek. Se srdečnými pozdravy, Motl
Radek Javor - Javros@seznam.cz - 15.09. 2009 v 21:31 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den pane Motl. Nedávno jsem brouzdal po internetu a narazil na vaše stránky. Jsem vášnivý sběratel fotografií Velké pardubické a ty vaše mne přímo nadchly. Měl bych ale prosbu, nemáte kolegu nebo známého fotografa který taktéž fotografoval Velkou pardubickou? Popřípadě kontakt? Děkuji za radu a tyto skvělé stránky. S pozdravem Radek Javor
Michal P - majklp@gmail.com - 17.08. 2009 v 12:41 zanechal/a tento vzkaz:
Dobry den, dekuji vam za odpoved, to je mi lito, ze uz nezije, chtel jsem se mu ozvat a porad jsem to odkladal :-(. Byl to pro mne kolega sberatel - i kdyz pred dvaceti lety, kdy jsem ho poznal, mi bylo kolem patnacti let. Ale i diky nemu jsem propadl sberatelstvi a dodnes na nej vzpominam. Diky MP
MIchal Polák - polmichal@seznam.cz - 11.08. 2009 v 22:48 zanechal/a tento vzkaz:
Zdravím :)

www.empefoto.cz
Pro : majkl@gmail.com - dr.vitamotl@seznam.cz - 08.08. 2009 v 11:06 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den pane Michale P, podle telefonického sdělení jeho ženy už MVDr. Jožka Lebeda, můj kamarád, nežije. Nejméně 2 až 3 roky už mi negratuluje , jako obvykle dělával, k mým jmeninám. V jakém vztahu jste k MVDr. Lebedovi ? Motl
Michal P - majklp@gmail.com - 06.08. 2009 v 11:48 zanechal/a tento vzkaz:
Dobry den, nevite, je pan Lebeda z Roztok jeste nazivu? Uz jsem o nem dlouho neslysel. Kdyz jsem byl jeste na zakladni skole, casto byl u nas doma na navsteve. Jenze to uz je tak 20 let. Od te doby jsem o nem neslysel.
Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 10.07. 2009 v 18:43 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den , pane Skobo, ano 99 % fotek na mém weBu z koňských dostihů jsou fotky z Velké Parduvícké a rámcových dostihů konaných vždy v den konání Velké Pardubické. Černobílé jsou zčásti z dostihového dne konaného před desítkami let v Olomouci
Michal Škobis - skoba.aa@seznam.cz - 09.07. 2009 v 21:23 zanechal/a tento vzkaz:
Zdravím vás pane dr. Motl zajímalo by mě zda jsou ty fotky s těmi závodními koni ze závodu Velké pardubické děkuji.
Odpověď pro DR. Dostálovou - dr.vitamotl@seznam.cz - 13.06. 2009 v 13:57 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den, bohužel,nevím přesně o kterou továrnu se jedná, ale natáčel se v ní v roce 1991 film Stalingrad s českými herci (Heřmánek) a nedávno zemřelou českou hereřkou, manželkou režiséra filmu Wilsmaiera U filmu jsem tlumočil. Neudala jste číslo obrázku , pokud se jedná o obrázek z rok 1991, pak tedy jde o tento film
Dostálová Alena - dostalova_alena@seznam.cz - 13.06. 2009 v 13:06 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den,

hezké fotky,prosila bych informaci z které lokality je fotografie zbourané továrny u Kladna.

Děkuji RNDr.Alena Dostálová
Dr.Vítězslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 14.02. 2009 v 14:34 zanechal/a tento vzkaz:
Vzkaz a dopověď panu Pavlikovi - a současně - NABÍDKA NAKLADATELŮM

Vážený pane Pavliku, dík za Váš příspěvek do návštěvní knihy, i když mne moc nepotěšil svou kritičností, na kterou Vám samozřejmě právo neupírám. Přece jen kladných ohlasů na můj Web je více a to mírní mé zklamání nad Vaším příspěvkem.

Budu se snažit odpovědět na všechny body Vašeho dopisu beze zbytku.

1. K „působivější atmosféře“ sděluji: Nesouhlasím s Vámi, co s týče chybějící atmosféry mých snímků. Domnívám se že atmosféra ( co to vlastně je??? ) nechybí hlavně snímkům z přírody naší i světové, obzvláště nechybí u snímků z podzimního Průhonického parku. Sebekriticky ale uznávám, že neumím udělat tak nádherné snímky krajin a momentky ze života zvířat a sekundových okamžiků z jakýchkoliv činností, které mi posílají na WEBu mí kamarádi. A tyto fotky mne nezajímají jenom kvůli tématu obrázku, ale hlavně kvůli neobvykle krásnému, kontrastnímu, technickému, barevnému podání.

2. K „takovému množství fotografií“ sděluji: nejsem umělecký fotograf, ale člověk který za dobu své fotografické činnosti od roku 1956 nashromáždil - jako amatér - v analogové podobě skoro 30 .000 fotografií a vv digitální podobě od roku 2004 až do současné doby dalších 11.000 fotografií, celkem tedy 41.000 fotek. S digitalizací analogového archivu jsem začal v roce 2005. Prováděl jsme ji každou zimu, vždy od asi října do konce března a v současné době s touto olbřímí, skoro denní, desetihodinovou prací končím. Pracoval jsem tedy na digitalizaci archivu celkem 5 dlouhých zimních období. Domnívám se, nezávisle na dobré nebo kritizované kvalitě fotek, že mnohé fotky by po letech, zůstanou-li zachovány, mohly mnohým lidem něco říct, alespoň „dokumentárně“. A čím jsou dokumenty obsáhlejší a podrobnější, tím pro budoucnost lépe. Pro návštěvníky mého Webu, kteří nemají čas a můj Web je nenadchl, stejně jako Vás, jsem připravil soubor na konci seznamu roků, a to FOTKY ROKU, kde jsem do každého roku vybral maximálně 10 fotek, ( u obsáhlejších roků z cest, maximálně 20 fotek). Návštěvníkovi, kterého ani tyto fotky nenadchnou, tím chci ušetřit čas s dalším, podrobnějším prohlížením tak rozsáhlého WEBu.


3. K „Co tím autor míní“ sděluji: Přečtěte si moji odpověď na kritiku pana Jaroslava v této návštěvní knize ze dne 17.03.07. Jeho kritika byla totiž obdobná té Vaší. Nově „míním“ využívat svého WEBu jako “NABÍDKOVÉHO KATALOGU“ NAKLADATELSTVÍM, pokud by byl zájem vydat obrazovou publikaci nebo fotografický, cestovní deník z mých cest po Evropě (1966 až doposud). USA ( roku 1999) a Austrálii, Novém Zélandu, Singapuru a Hongkongu (roku 2001), anebo vydat jakýkoliv lexikon. Pro tento účel moje fotky splňují kvalitu až skoro nadměrně, jak jsem dokázal v mých publikacích, zmíněných v hlavní přemluvě k WEBu. Z uveřejněných fotek si mohou nakladatelé předem udělat obrázek o mé tvorbě a snáze se rozhodovat, aniž by ztráceli čas diskusí při mé osobní návštěvě. Co se týče prodeje mých fotek, ten jsem už dávno vzdal, naši lidé raději utrácejí za alkohol a kouření než za pěkný obrázek na zeď. Pokud si řeknou o fotku mí známí nekuřáci a abstinenti, aby na mne měli nějakou památku, rád jim fotku věnuji zdarma i s podpisem, možná , že na eventuelním prodeji té fotky, po desítkách let, vydělají jejich potomci..

4. K „politické přednášce“ sděluji : je mi líto, že jste mne nepochopil a chytil se právě - pravděpodobně - mé poznámky z předmluvy k roku 2002 : „nechce to návrat ke komunizmu“ a obvinil mne z „plivání na vše co bylo dříve“. Vždyť já jsem právě kritizoval současný postkomunistický stav s podnikáním těch současných podnikatelů, kteří v současné době podvádějí a jsou nenažraní co se týče cen ( viz také přemluvu k roku 2001A , 1. část - 10. odstavec). A přisadím si ještě jednou na současné, podivné podnikatele : stalo se mi v nedávné době u dvou vydavatelství, že jsem dostal „nabídku“ k vydání druhého vydání obrazové publikace o Průhonickém parku, když si seženu dotaci anebo, když si na vydání knihy připlatím - „jako někteří jiní autoři“ - několik desítek tisíc korun předem.. Představuji si , že jde v tomto případě o stejně paradoxní situaci, ,jako kdyby vás číšník v restauraci požádal nejdříve o příspěvek, na to, že vás později usadí v lokále a obslouží.

Jednak pro Vás, jednak pro nakladatele sděluji, že první vydání knihy o Průhonickém parku vyšlo v roce 1981 v nákladu 30.000 kusů a prodalo se za cenu 100 Kč do jednoho roku. Přesto bych nechtěl aby se doba komunizmu vrátila, nechtěl bych totiž čekat na povolení k návštěvě příbuzného od roku 1956 do roku 1966, celkem 11 let, nechtěl bych být zván každý týden asi pětkrát za sebou na technickou prohlídku vozidla, na němž nebyly nikdy shledány žádné závady, nechtěl bych , aby mi byly zabaveny zbraně bez udání důvodů a nechtěl bych znovu zažít spoustu a spoustu jiných, podobných věcí.

NAKLADATELŮM, NABÍZÍM JAKO PŘÍSPĚVEK NA VYDÁNÍ KNIHY, ŽE S VZDÁVÁM AUTORSKÉHO HONORÁŘE A DOKAZUJI TÍM, ŽE NEPATŘÍM DO SKUPINY SOUČASNÝCH, NENAŽRANÝCH.
Pavlik Josef - pavlik.art@seznam.cz - 13.02. 2009 v 23:21 zanechal/a tento vzkaz:
Vážený pane dr. Motl. Porhlížím webové stránky s přírodní tématikou pro inspiraci a natrefím na Vaše stránky. Tak si je prohlížím, ale nějako mi to nesedlo. Občas na netu vídávám webové stránky obyčejných rodinek na výletech a ty mají daleko působivější atmosféru než ty vaše stránky. Nechápu proč dáváte na web takové množštví fotografií. Neřeknu ty historické, ty mají jakous cenu. Ale proč nevytřídíte ty novější? Nezlobte se nepochopil jsem co tím autor míní. Zda jen prodáváte, nebo vystavujete. Některé fotografie jsou celkem slušné, ale některé sprominutím patří do koše. Nebo roztřídit podle kategoríí, třeba by to něčemu pomohlo. Takhle jsem se jenom ztratil v záplavě jakýchsi fotografií. Dříve jsem též fotografoval, občas zaslal nějakou tu fotku i na nějakou tu soutěž, ale pouze jako amatér. Ale vždy jsem se snažil fotkou říci, co zhruba tím míním. Nevím nějak mne vaše stránky nenadchly. Přece platí <Někdy méně, znamená více> Nezlobte se za úpřímnost, moc se dnes nenosí, ale nemohl jsem si pomoci. Úroveň webových stránek - škoda mluvit. Jo a s tou politickou přednáškou? To dnes je nějak moderní plivat na vše co bylo dříve, že. Ale dal jste to najevo tenkrát?
Michal Škobis - www.skob-aa@seznam.cz - 21.01. 2009 v 13:30 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den jmenuji se Michal potkali jsme se v Budyni nad Ohří na honě v Bažantnici dne 16.01.2009 vaše fotky se mi strašně líbyly nejvíce se mi líbily z roku 2001 České Republiky.
Doufám, že se uvidíme někdy na honě v Budyni zatím naskledanou.
Milan Kerber - milankerber@seznam.cz - 17.10. 2008 v 08:22 zanechal/a tento vzkaz:
Čau ! Víťo, s potěšením jsem si prohlédl fotky z Mělníka... ba jsem i skoro slzu uronil...
Já, co se focení týče, vytáhnu jednou za rok mého "Zenita" s objektivem oi světelnosti 1,8 a udělám jeden 12 snímkový film. Omladina okolo sice fotí víc, ale pouze amatérsky. Někdy něco pošlu. Třeba pejsky, máme Německého ovčáka, kluka a Ridgebacka (slečnu). Všemu ale velí kocour, který spolu s nimi spí.
Dr.Vítězslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 25.07. 2008 v 14:22 zanechal/a tento vzkaz:
Vzkaz Ronymu a eventuelně i dalším čekajícím na zbytek mých fotek z roků 2000, 2001, 2002 a 2003.Archiv digitalizuji zásadně jenom v zimě, počínaje asi listopadem a konče, podle počasí, v březnu, dubnu Doufám , že tento úkol budu mít splěný koncem dubna 2009. Rok 2001 bude obsahovat výběr z asi 4.000 fotek z mé cesty po Austrálii, Novém Zélandě, Singapuru a Bangkoku, takže se snad bude na co dívat. Pak už budu jenom po každém Novém roce doplňovat fotky z předchozího roku. Také mám obavy, abych to všechno vůbec STIHNUL. Všem návštěvníkům přeji hodně zábavy u mých fotek a sobě ,aby mi více návštěvníků psalo do návštěvní knihy (samozřejmě, hlavně, pochvalné dpisy), abych měl stále inspiraci k téhle olbřímí, časově náročné práci, Motl
Šonka Robert - rony@ volny.cz - 25.07. 2008 v 10:28 zanechal/a tento vzkaz:
Pane doktore, proč nepíšete další roky?
Aby jste to stihnul!!!!!
Jarda Procházka z Vs - andree_2002@volny.cz - 03.01. 2008 v 13:58 zanechal/a tento vzkaz:
Pane doktore,

během svátků jsem navštívil pěknou foto výstavu Roberta Novosada "Vsetín magický" v Galerii Stará radnice ve Vsetíně, tož včil mudrujte:)):

http://rnovosad.php5.cz/


Posílám pro další inspiraci, ono je pořád čemu se učit, ne? Ovšem Vy jste taky kanón:); stále před Vámi ve všech směrech smekám.
Připojuji též pozdravy od pana Dostála i Urbánka.
Helena Daňková, knihovna IKEM, a všichni moji známí jsou Vašimi stránkami nadšeni.
Přeji Vám a Vaší rodině v novém roce hodně zdraví, pohody a lásky, zkrátka vše dobré. Carpe diem!

V úctě
Jarda Procházka:)
Lucie - Lolitte@seznam.cz - 12.10. 2007 v 14:55 zanechal/a tento vzkaz:
Origijnalita se zde u tohoto autora rozhodně nezapře.Jsem také začínající fotografka(5let) a je to úžasný koníček,který má své kouzlo.Myslím,že kdyby jsme dali naše objektivy dohromady,že by neco vzniklo :o))).Máte mou poklonu.
Mirka - mirka.na@centrum.cz - 05.10. 2007 v 20:23 zanechal/a tento vzkaz:
Nádherné fotografie
Petra - taxido@seznam.cz - 04.07. 2007 v 16:15 zanechal/a tento vzkaz:
Skvělý web, poučné komentáře a krásné fotky s ohromnou historickou hodnotou. Zejména velký dík za uveřejnění těch z Velké pardubické.Paráda
Dr.Vítšzslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 18.05. 2007 v 17:02 zanechal/a tento vzkaz:
Bohužel našel jsem jenom 8 fotek z Klecasnkéo háje ve svém archivu, okolí Vltavy a stromy , kteé jsou na WEBu, a ještě jednu méně kvalitní fotku jenom z přírody háje, žádné stavební artefakty. Lituji, rád bych býval vyhověl , Motl. Na stálo se vrátím do Česka po 25.05.07
Jicha - jicha@klecany.cz - 17.05. 2007 v 21:03 zanechal/a tento vzkaz:
Diky moc za ochotu - ozvu se
dr.Vitezslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 16.05. 2007 v 11:06 zanechal/a tento vzkaz:
Jsem v soucasne dobe v NSR. ihned po navratu vam naüisi, co z Klecanskeho haje mam
Dikza optani asi se zvu o toto weekendu 19.nebo20.05.07
Jicha - jicha@klecany.cz - 15.05. 2007 v 20:01 zanechal/a tento vzkaz:
Dobry den, pri hledani podkladu pro zpracovavany clanek o klecanskem haji jsem narazil na Vas web. Nemate nahodou zdokumentovan klecansky haj? Jedna se mi o zajimave artefakty z haje - altan, hajenka, tun, ale i o stromy - sedm dubu atd. Je mozne ziskat nejake nahledy, ktere mate k dispozici? Predem dekuji za odpoved.
dr.Vítězslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 17.03. 2007 v 13:08 zanechal/a tento vzkaz:
Dobrý den, Jaroslave, díky za Váš dopis k mému WEBu Dokud není reakcí na můj WEB mnoho, snažím se na každou reakci odpovědět, obzvláště přicházejí-li z krásného Slovenska , kam jsem rád jezdil a také tam hodně fotil. Samozřejmě máte pravdu že rodinné fotky nemají co dělat v souboru fotek nabízených na prodej, jsem za to kritizován i rodinnými příslušníky, kteří si někdy nepřejí, aby se tam, byť anonymně, objevovali. Poněvadž ale i přes vysoký počet návštěvníků na mém WEBu (v současné době už přes 6.500), jsem prodal jenom asi 3 nebo 4 velkoformátové fotky velikost A2 (= 45 x 62 cm),a to jenom díky mé výstavě fotek z Průhonického parku v roce 2006, přeorientoval jsem svůj Web na soubor fotek, který má ukazovat , co jsem za ta léta nafotil, včetně mých rodinných příslušníků, i včetně obrázků ne příliš estetických (viz např.fotku 07467R z roku 1979),ale dokumentujících „ŽIVOTOPISNĚ „ např. moje bývalá zaměstnání i koníčky (myslivost , lovy, Velkou Pardubickou), cesty do cizích zemí atd. Snad i tato přeměna WEBu pomůže vzbudit zájem „ historiků“ o některé mé fotky z doby před 50 léty bez nároků na prodej fotek. Povoláním nejsem profesionální fotograf, jako Vy, fotografování provozuji stále jako velmi drahého koníčka. Nakonec musím ještě opravit jednu vaši poznámku, že snad rád píši. Tak to opravdu rád nedělám, ale považuji za svou povinnost, odpovídat na dopisy, obzvláště na ty pochvalné, samozřejmě i ty kritické, abych mohl ohajovat svá stanoviska. Nakonec text je tam hlavně pro ty zájemce, kteří možná budou chtít vědět, kde případný motiv byl nafocen, takže ten nebude anonymní. Přeji Vám dobré světlo a dík za Váš příspěvek, Motl
Jaroslav - jaroslav@post.sk - 01.03. 2007 v 19:44 zanechal/a tento vzkaz:
Náhodou som sa dostal na Vašu stránku. Tiež sa dlhé roky živím ako profesionálny fotograf. Najviac obdivujem Vašu cieľavedomosť, s ktorou ste Vašu stránku pripravili. Gratulujem Vám, no zároveň si neodpustím, že mnohé z fotografií by mali zostať vo Vašom rodinnom katalogu. Ponúkať ich na predaj sa mi zdá nenáležité. Ich umelecká hodnota je viac ako sporná. A ešte: strašne veľa textu. Asi rád aj píšete... Niekedy je menej viac.
dr. Vítězslav Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 04.01. 2007 v 10:08 zanechal/a tento vzkaz:
Opověď na pochvalu mého WEBu
Vážená paní Handlová,
Napsala jste mi pěkné hodnocení mých fotek na WEBu, které mi udělalo radost, a sluší se odpovědět. Souhlasím s Vámi, že digitální éra způsobila ve fotografii obrovský převrat a technicky dobrých fotek bude neustále přibývat i od těch, kteří nemají ani minimum technických znalostí o vzájemných poměrech mezi výsledným obrázkem a nastavitelnými technickými parametry na fotoaparátu. Digitální fotoaparát to prakticky všechno zvládne za ně.

Mezi námi fotografy dojde také v velkému soupeření o místo na slunci. Nepočítám se k těm nejlepším „uměleckým“ fotografům a nejsem absolventem žádné vysoké fotografické školy a rozhodl jsem se moje fotografie představit chronologicky podle toho, jak vznikaly od roku 1956, tedy před 50 lety, a celý svůj archiv , vzorně vedený a popsaný nyní digitalizuji. Je to nesmírně úmorná, ale přesto zábavná práce a doposud jsem zdigitalizoval z celkového počtu klasických fotek 28415 exoponovaných do data 11.04.2004 , k roku 1979, který současně zpracovávám, celkem 7513 fotek, čili asi čtvrtinu celého klasického archivu. Tři čtvrtiny, (zhruba 21.000 fotek) , mi tedy zbývá ještě zpracovat . Dělám to jenom v zimním období, zimy jsem si dost užil na svém prvním působišti v Teplé u Mariánských Lázní ( viz fotky mého WEBu z roku 1958 a 1965). Celou zimu se sněhem plískanicemi a mrazy tedy nedělám nic jiného než, že sedím u počítače a od rána do večera skenuji. Každý si snadno spočítá, když na zpracování jedné klasické fotky spotřebuji průměrně 5 až 7 minut, kolik let bych musel ještě žít, abych tohle „veledílo“ dokončil a předal budoucím generacím

Vaše milá zpráva na Webu mi pomáhá překonávat krize, do kterých se dostávám, když upadám do pochybností, zda moje fotky vůbec někdo prohlíží a něco mu říkají. Podívejte se i na stránky dalších fotografů, které já někdy prohlížím, jako Fotoroman,, Ondřej Prosický, Fotosajtna, kterým jsem napsal, ale stručněji než Vy mně, abych je povzbudil a pochválil. Jejich fotky se mi zdají mnohem umělečtější a nejsou jenom tak popisné, jako fotky moje. Ale i tak si myslím, že moje fotky mají alespoň svou „historickou“ hodnotu, kterou budoucí generace ocení.

Přeji Vám mnoho zdaru a úspěchů v novém roce 2007 a netajím se tím, že bych se s Vámi rád , pokud bydlíte ve středočeském kraji a okolí jednou setkal, dr.Motl
hana - @handlovahana@seznam.cz - 29.12. 2006 v 21:03 zanechal/a tento vzkaz:
Vaše stránky jsem objevila náhodou při brouzdání po internetu. Jsou úžasné,ukazují půlstoletí vývoje nejen fotografie, ale i společnosti. Monožství fotografií je ohromné, prohlídla jsem podrobně nejstarší fotografie a fotky z let mého dětství. Je užitečné a přínosné srovnat fotografie 50 let staré a fotografie z dnešní digitální, počítačové a internetové doby. Kvalita obrazu se nepochybně zvýšila,ale zároveň digitální fotografování umožňuje i nadprodukci obrázků, kdy si člověk vyfotí opravdu všechno.Digitální fotografie dovolí valit jeden obrázek za druhým, zatímco při focení na film musel člověk víc přemýšlet. Přeju vám hodně krásných fotografií.
Karel - karel.s@seznam.cz - 23.09. 2006 v 02:27 zanechal/a tento vzkaz:
Docela pěkný fotky...
Aleš - info@tipynavylety.cz - 11.09. 2006 v 21:16 zanechal/a tento vzkaz:
Velmi povedený web.
V.Motl, autor WEBu - dr.vitamotl@seznam.cz - 10.08. 2006 v 11:44 zanechal/a tento vzkaz:
ODPOVĚĎ na kritiku od suome@zeznam.cz I PRO OSTATNÍ
S tou mou chybějící sebekritikou samozřejmě musím s Vámi souhlasit, i když nějaké „publicistické“ úspěchy v podobě obrazových publikací, cestopisných článků, fotografických příspěvků do lexikonů, pohlednic atd. mám ( viz o tom předmluvu k mému WEBu) : To ale nesvědčí o tom, že bych fotil „umělecky“ ani si na to nedělám nárok,když vidím na výstavách fotografů, kterým - nebojím se to veřejně prohlásit- pokřivili umělecké vidění profesoři a lektoři uměleckých škol jenom proto, aby dělali něco zvláštního, odlišného od obyčejného.. Výsledkem bývají „rozmazaniny“ dělající si nárok na označení umělecká fotografie anebo fotografie slavných českých fotografů, o nichž v současné době probíhá seriál na listech denníku Mladá Fronta dnes .Za některé z nich, kdybych já byl jejich autorem bych se spíše styděl, než je ukazoval. Je samozřejmě pár výjimek, namátkově třebas pan Šibík, Karásek a jiní, samozřejmě pan Sudek, který uměl dát poezii do nejobyčejnějších záběrů, což mně se povede jenom výjimečně, více méně náhodou, než cíleně. Rozhodně ale neuznávám za umělecké leccos to, co za to považuje např. ředitel Národní galerie pan Knižák. Za tím si stojím. A to při tom se mi líbí, co se týče obrazů třebas Filla, Picasso, Gross, a další, kromě těch „obyčejných“, roztomilých obrazů, které tvořil třebas Lada. Stejně tak v hudbě rád poslouchám kromě Smetany, Dvořáka a dalších i Janáčka, jemuž jsem přišel na chuť - musím se přiznat - až dost pozdě. Třebas jeho Liška Bystrouška má co říci stejně jenom citlivým lidem, kteří chodí rádi do lesa a umí poslouchat, vnímat lesní ticho, s takovou oblibou ničené u evropské mládeže traumatizující „hudbou“ - spíše rytmickým duněním - typickým třebas pro CzechTek, na nějž jsou ochotni jezdit lidé ze všech koutů Evropy.

Ale to jsem se rozepsal - neodborně - o umění, jak ho chápu já, zbytečně, dost široce. Vrátím se k fotografii. Když občas navštívím byty i vzdělaných a inteligentních lidí, musím se divit, jaký kýčovitý brak si pověsí na stěnu anebo položí na nábytek a jenom takt mi nedovoluje jim říct: a nebylo by lepší si koupit dobrou krajinářskou fotografii, která by se sem opravdu lépe hodila a nestála by o mnoho víc, než ten vystavený kýč?. A ještě by vlastně byla s podpisem fotografa originálem!! Obdobně to platí pro pokoje hotelů vyzdobených většinou sice vkusnými, ale přece - jenom - reprodukcemi. Bohužel nás „dobrých fotografů“ (vidíte, že se mezi ně počítám nesebekriticky i já) je příliš mnoho - stačí si jenom prohlížet tu spoustu nádherných a nápaditých fotek na internetu. Neměli bychom se sdružit do asociace nazvané třebas ASOCIACE OBYČEJNÝCH FOTOGRAFŮ ( =AOF) a prosazovat se viditelněji než jenom soukromě na internetu? Pomohli bychom tak zlepšit vkus našim spoluobčanům, které ale omlouvám . Velká většina nás se samozřejmě musí denně rozhodovat o prioritách, zda z toho minimálního, co jim zbude z platu nebo sociální podpory, mají koupit buřta na talíř anebo vkusnou originální fotografii do bytu.

Konkrétně, nyní konečně, ke kritice od suome: rozhodl jsem se pro publikaci fotek podle roků, v nichž byly exponovány, takže některé soubory se „vydařily opravdu objemně“, např. v souboru digitální fotky 2005 , je jich 493. Dělal jsem to zde hlavně také proto, ABYCH UPOZORNIL NA VÝJIMEČNÉ FOTKY Z PRŮHONICKÉHO PARKU, který by si v roce 70. výročí úmrtí jeho zakladatele zasloužil vydání nové obrazové publikace nějakým ODVÁŽNÝM NAKLADATELEM. 493 fotek ze zmíněného roku 2005 je zhruba pětina z počtu v tomto roce nafotografovaných. U sobě podobných záběrů jsem se snažil vybírat ten nejlepší, abych omezil počet publikovaných fotek na minimum, totéž platí pro adresář Fotky roku, kde je fotek jenom malý zlomek , nejvýše 10 fotek za rok. Na mém počítači všech 493 fotek nejobjemnějšího souboru roku 2005 vyvolám za 1 minutu a 40 vteřin, což je myslím rychlost na tento počet fotek přijatelná. Závada vězí asi v pomalosti Vašeho počítače. Že se tu a tam objeví v souboru i rodinná fotka se mi nezdá být překážkou, vybírám, samozřejmě takové, které se mi zdají být nosné i pro lidi, kteří nejsou příslušníky mé rodiny. Ze skoro každé mé fotky se dá udělat zvětšenina až do velikosti A 2, dokázal jsem to výstavou svých fotek z Průhonického parku ( viz v souboru digitalni fotky 2006 obrázky čísla 05382D až 05388D jako dokumentaci z mé výstavy). Originály mám uchovány ve formátu TIF a mají kolem 10 MB a dají s samozřejmě ještě upravit převzorkováním na větší formát.

VYZÝVÁM I OSTATNÍ FOTOGRAFY STEJNĚ POSTIŽENÉ NEZDAREM V PRODEJI FOTEK , JAKO JÁ, ABY SE VYJÁDŘILI K MÉMU NÁPADU ZALOŽIT ASOCIACI OBYČEJNÝCH FOTOGRAFŮ.
Na kritiku v návštěvní knize odpovídal autor fotografií na tomto WEBu V. Motl
Mike - suomec@seznam.cz - 09.08. 2006 v 23:26 zanechal/a tento vzkaz:
No, celkem dobré, trochu mi chybí sebekritika. Fotky, co mají spíš historickou hodnotu beru, ty nové bych docela probral. Tedy - chceš-li z toho mít rodinný archív, proč nenechat všechno. Chceš-li to vnucovat do tisku, do redakci a prodávat velké zvětšeniny - asi bych to dost probral... Fota roku - nepřipadá mi, že by vystupovala z průměrné řady.
Proboha, kdo vymýšlel ty stránky??? Je t relativně "prasárna" dávat tolik náhledů na jednu stránku, mám hodně rychlý internet, ale stejně to trvá věčnost, než se zobrazí poslední řádka. Amatérská práce.
Víťa - dr.vitamotl@seznam.cz - 27.07. 2006 v 00:37 zanechal/a tento vzkaz:
Jirkovi Háskovi, fotky skenuju zásadně v zimě (listopad až duben). Nové, ještě Tebou neviděné fotky, jsou obsažene v letech 2005 a 2006, které skenuju pokud možno průběžne po nafocení digitální kamerou ihned po nafocení. Dalších fotek z roků 1973 až NEVÍM se dočkáš v zimě 2006/2007. Už jsem zapoměnl na jakou gramatickou chybu jsi mne upozornil. Napiš znovu!! a občas se na můj WEB podívej, Víťa
Hásekhásek - jhasek@iol.cz - 26.07. 2006 v 22:12 zanechal/a tento vzkaz:
Byv vyzván navštívil jsem Tvou stránku.
Byl jsem zvědav na nové "fotky roku". Poslední ale jsou z roku 1972. To od té doby žádné nebyly vyhodnoceny?
V objednacím dotazníku stále existuje gramatická chyba, ač jsem na ni upozornil.
Meine Bemerkungen sind vielleicht nicht angenommen worden.
Also tschüss (dříve čest)
Hásekhasek
Kurt, pritel jozefa Rottiga - eknasezr134@aol.com - 25.07. 2006 v 16:54 zanechal/a tento vzkaz:
Tak jsem tady, jak jsem v posledni e-Mail slibil !!! Nejsrdecneisi pozdravy, Kurt.
Fuchsová - L.Fuchsová@seznam.cz - 10.07. 2006 v 12:02 zanechal/a tento vzkaz:
Pane Motl, důkaz, že nejsem zatím sklerotik!
Jsou fotky pěkné. Ale určitě prohlédnu víc, až budu
mít víc času. Zdraví Vás Fuchsová
VŠEM - dr.vitamotl@seznam.cz - 19.05. 2006 v 14:05 zanechal/a tento vzkaz:
DOVOLUJI SI POZVAT VŠECHNY MÉ PŘÁTELE, ZNÁMÉ A NÁVŠTĚVNÍKY MÉHO WEBU NA VÝSTAVU MÝCH FOTOGRAFIÍ Z PRŮHONICKÉHO PARKU, KTERÁ SE KONÁ V NÁVŠTĚVNICKÉM CENTRU PRŮHONICKÉHO PARKU V ZÁMKU PRŮHONICE POD HODINAMI. VÝSTAVA JE OTEVŘENA OD 12.05.06 DO 31.05.06 DENNĚ OD 10.00 DO 18.00 HODIN.
NA VÝSTAVĚ PREZENTUJI 30 NEJLEPŠÍCH FOTOGRAFIÍ Z PARKU Z POSLEDNÍCH LET VE VELIKOSTI A2, ZA VŠECHNA ČTYŘI ROČNÍ OBDOBÍ. VSTUP NA VÝSTAVU JE ZDARMA. VYUŽIJTE SOUČASNÉ NÁVŠTĚVY VÝSTAVY I K NÁVŠTĚVĚ PRÁVĚ NYNÍ NA JAŘE ROZKVETLÉHO SVĚTOZNÁMÉHO PARKU. NA VÝSTAVĚ SE MŮŽETE PODÍVAT NA FOTOGRAFIE I Z LÉTA, PODZIMU A ZIMY. I V TĚCHTO ROČNÍCH OBDOBÍCH JE PARK STEJNĚ KRÁSNÝ JAKO NA JAŘE, MŮŽETE SE O TOM NA FOTOGRAFIÍCH PŘESVĚDČIT.
POKUD BY SE VÁM NĚKTERÁ Z VYSTAVENÝÝCH FOTOGRAFIÍ ANEBO Z FOTOGTRAFIÍ PREZENTOVANÝCH NA MÉM WEBU ZALIBILA, MÁTE MOŽNOST SI JI NA VÝSTAVĚ OBJEDNAT NA OBJEDNACÍM LÍSTKU, KTERÝ VÁM PŘEDLOŽÍ OBSLUHA VÝSTAVY.
PŘEDEM DĚKUJI ZA VAŠI NÁVŠTĚVU, dr.motl.

SPOJENÍ DO PRŮHONIC: PO SILNICI: ODBOČIT Z DÁLNICE D1 PRAHA – BRNO NA EXITU 6. AUTOBUSY MHD ZE STANICE METRA C OPATOV AUTOBUSY 324, 325, 328, 363 A 385 SKORO KAŽDOU PŮHODINU.
Pavel Hanzík - p.hanzik@quick.cz - 10.05. 2006 v 17:53 zanechal/a tento vzkaz:
Vážený pane doktore,
Vaše webové stránky na mě udělaly hluboký dojem. Ani ve snu by mi nenapadlo, že někdy uvidím na internetu mě tak blízké fotografie až 50 let staré. Pochopitelně, že jsem si se zájmem vše přečetl a prohlédl i fotografie z dalších let. Jsou opravdu jedinečné.
Internetovou adresu jsem hned poslal i svému synovi, který pobývá již několik let v USA. I on byl velice mile překvapen.
Chtěl bych Vám popřát do dalších let mnoho úspěchů a především pevné zdraví.
S pozdravem
Pavel Hanzík
Petr Hanzík - starosta@muhslavkov.cz - 09.05. 2006 v 13:07 zanechal/a tento vzkaz:
Před pár dny jsem od Vás dostal pozvánku na výstavu fotografií a udělám maximum proto, abych jí mohl navštívit. Není to proto, že bych ještě neviděl fotografie parků, ale proto, že to je výstava Vaše.
Já jsem měl před pár dny 60. narozeniny a naše úřednice vytáhly z Vaší databáze některé fotografie z mého mládí a použili je k blahopřání.
Musím říci, že mě tím velice mile překvapili a také o to víc, že si přečetli i Vaše komentáře k jednotlivým obdobím. V dnešní době jsou nejstarší fotky již půl století staré a mají nám co říci.
Doufám, že Vám nebude vadit, že je použili, bylo to pro dobrý účel a nebyly jinak zneužity.
Jestli mě to přání projde e mailem, tak Vám ho ještě dnes pošlu, jestli ne, tak Vám ho pošlu poštou.
Samozřejmě, že jsem to ukazoval i Pavlovi a matce, která z informace, že je na internetu byla velice překvapena a bylo dost těžké jí to vše vysvětlit.
Závěrem, bych Vám chtěl poděkovat za krásné komentáře k jednotlivým rokům a popřát Vám ještě mnoho tvůrčích let života.

Petr Hanzík
vladislav - @sangeta.lada@seznam.cz - 09.02. 2006 v 21:33 zanechal/a tento vzkaz:
Mooooooc parádni podívana.Určitě přijdu zase.Děkuji!!
Oldřiška Podloucká - o.podloucka@email.cz - 16.01. 2006 v 19:50 zanechal/a tento vzkaz:
Moc Vás zdravím a jen se připomínám, že já jsem "ta" z Finančního úřadu co slibovala, že se určitě na Vaše stránky se zájmem podívá - a tak se také stalo.
Fotografie se mi moc líbily .... snad jsem chvílemi slyšela i hudbu... Je toho kolem nás tolik krásného, jen se umět dívat. A to Vám se teda daří !!!!!
Těším se na další "kousky".
S pozdravem O.P.
Milan D. - milan@milan-dvorak.net - 15.12. 2005 v 09:58 zanechal/a tento vzkaz:
Zdravím, klobouk dolů.....retrospektiva tolik let zptáky to člověk hned tak nenajde. A právě fotografie ze starších let jsem si prošel opravdu s chutí. Mají svoje kouzlo a příběh. Doufám, že ještě nějaké přibudou :o)
http://milan-dvorak.net
Petra Krčmářová - Novotná - petra.krcmar@centrum.cz - 18.10. 2005 v 21:31 zanechal/a tento vzkaz:
Tak to já se tam zítra zastavím,musím stejte za Víťou.
Tak až tady budete mít zase další fotky, dejte mi vědět, ráda se podívám.
Teď jsem fotky, které se mi líbí nejvíc ukazovala Pavlovi a oba jsme na fotkách z Průh.parku poznávali místa kde byly pořízeny.
Práci zdar,ať Vám to jde to přenášení pěkně od ruky :-)
Petra
Ještě Motl Petře - dr.vitamotl@seznam.cz - 18.10. 2005 v 18:07 zanechal/a tento vzkaz:
Nevím zda tak pozdní fotky z USA, Austrálie a N. Zéůandu stačím dokonce žiota zpracovat a udat, motl
Motl - dr.vitamotl@seznam.cz - 18.10. 2005 v 18:01 zanechal/a tento vzkaz:
Petro, fotky ,celkem 7 kusů s Filípkem z naší zahrady na CDečku na Vás čekají,až si je vyzvednete . Pochvala mne těší, přes zimu plánuji publikovat na WEBu fotky z let 1967 až možná do roku 1972 a v nejblížší době pro zájemce o dostihy a koňaře fotky z Velké Pardubické roku 2004 a 2005.Další podzimní fotky z letošníjo roku z parku už mám také připravené. Mějte se, motl
Petra Krčmářová - Novotná - petra.krcmar@centrum.cz - 18.10. 2005 v 11:05 zanechal/a tento vzkaz:
Zdravím Vás,
máte opravdu spoustu moc pěkných fotek a hlavně z Průhonického parku. Pokračujte v zadávání fotek dál, byla by škoda, kdyby to nikdo neviděl.Jsem unešená z fotek z parku a moc se mi líbí ty podzimní.
Chtěla jsem Vás poprosit, jestli mi můžete mejlem poslat fotku, jak jste mě u vás na zahradě fotil s Filípkem.
A pokud to půjde, pokuste se brzy sem dostat fotky z Ameriky a N.Zélandu.Jsem na ně moc zvědavá.
Přeji Vám hezký den
Petra
Fantomasovi - dr,vitamotl@seznam.cz - 25.08. 2005 v 00:08 zanechal/a tento vzkaz:
Těší mne , že jste se zastavil. Co říkají fotkám oba Zdeňkové, jste li to Vy oba dva, nebo jenom zdeněk junior. Zajímalo by mne to Dík za návštěvu, motl
fantomas - fantomas@byljsemtu.cz - 24.08. 2005 v 16:42 zanechal/a tento vzkaz:
Pozdrav z Osnice...
Jiří (příjmení Hásek) - jhasek@iol.cz - 21.08. 2005 v 19:31 zanechal/a tento vzkaz:
Já vlastně nevzkazuji nic.
Jen se svěřím se svými dojmy:
Pomalu a se zájmem jsem prošel všechny fotky.
Nejvíce času jsem věnoval těm starým ČB. Je v tom i kus nostalgie.
U fotek roku jsem měl radost, když jsem tam našel fotku, kterou si zvětšil (i několikrát), protože mne zaujala. Nejvíckrát jsem si zvětšeně prohlížel racka nad Novotného lávkou z roku 1965.
U ČB fotografie autor musí volit a kombinovat čas, clonu, citlivost, lépe řečeno může. V digi už může jen dumat, jak přelstít to automatično, pokud to ovšem dovede (já to neumím).
V ČB i B fotografii platí, že fotograf se musí umět hlavně dívat(pak prý už stačí jen zmačknout).
A Víťa Motl se umí dívat! A umí i to před tím i to další.
Jimbos - jimbos@seznam.cz - 17.08. 2005 v 14:10 zanechal/a tento vzkaz:
Mám na mysli hlavně TOPfotky, ale i některé černobíle vypadají velmi dobře.
Motl - jimbos@seznam.cz - 17.08. 2005 v 11:22 zanechal/a tento vzkaz:
Máte na mysli svou pochvalnou poznámkou i čenobílé fotky, nebo jenom ty barevné v Topfotkách? Podobných barevných mám v archivu stovky a stovky z Evropy, USA a Austrálie a N. Zélandu. Nejsem si jist, že opodobnou pochvalu si zasluhují i ty černobílé, které umisťuji spíše jenom jako životopisné, Díky, motl
Jimbos - jimbos@seznam.cz - 17.08. 2005 v 10:39 zanechal/a tento vzkaz:
hezká sbírka fotek, zvlášť ty z přírody
Motl - meissner - @imc.cas.cz, - 12.08. 2005 v 15:38 zanechal/a tento vzkaz:
Nějaké zemědělské ještě mám, ale už jsou modernější, samovazy, kombajny, traktory velkokapacitní stáje , třebas i pokládání klisny hřebcem a různé ostaní zajímavosti.Až je do webu dám , zavolám Ti, ahoj Víťa
meissner - @imc.cas.cz - 08.08. 2005 v 11:21 zanechal/a tento vzkaz:
Viťo,
vtipná je fotka 02801C, mohla by mít název I malý ptáček má svou naději. Ve stejném roce je uveden pěkný záběr na racka s nábřežím v pozadí. A pak samozřejmě, jaké jsme měli ve třídě krásné holky - Bláža s Elou ap.
Těch zemědělských máš víc? Ty by mě zajímaly.
Děkuji Ti,
Milda
Savage - pvelicka@seznam.cz - 07.08. 2005 v 02:31 zanechal/a tento vzkaz:
Návštěvní kniha je plně připravena k provozu, můžete zde začít čile diskutovat :-)